ଗ୍ୟାସ ସମସ୍ୟା ରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବା ପାଇଁ ଚିକିତ୍ସା: କରନ୍ତୁ ଏହାର ବ୍ୟବହାର l

0
63

ସମୟ ସହିତ ପରିବର୍ତ୍ତିତ ଜୀବନଶୈଳୀ ଯୋଗୁ ପେଟ ଗ୍ୟାସ୍ ସାଧାରଣ ସମସ୍ୟା ହୋଇଗଲାଣି | ଅଧିକାଂଶ ଲୋକ ଏହାକୁ ନେଇ ଚିନ୍ତିତ ହେବାର ଏହି କାରଣ | କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ, ଏହି ହଠାତ୍ ଗ୍ୟାସ୍ ହେତୁ ଅନେକ ଲୋକ କିଛି ଖାଆନ୍ତି ନାହିଁ କିମ୍ବା ଆରାମରେ ଶୋଇପାରନ୍ତି ନାହିଁ | ଗ୍ୟାସ ଉତ୍ପାଦନ କରିବାର ସବୁଠାରୁ ବଡ କାରଣ ହେଉଛି ସେହି ପ୍ରକାରର ଖାଦ୍ୟ ଏବଂ ଦୀର୍ଘ ସମୟ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଭୋକ | ଯାହା ଗ୍ୟାସକୁ ଅଧିକ ବଢ଼ାଇଦେଇଥାଏ | ଲୋକମାନେ ପ୍ରାୟତ ଏଥିପାଇଁ ଅନେକ ଔଷଧ ର ସେବନ କରନ୍ତି,ଯାହା ଫଳରେ ଏହା ଶରୀର ଉପରେ ନାନା ପ୍ରକାର ର ପ୍ରଭାବ ପକାଇଥାଏ କିନ୍ତୁ ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ କିଛି ଘରୋଇ ଉପଚାର ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ, ଯାହା ଆପଣଙ୍କୁ କିଛି ମିନିଟ୍ ମଧ୍ୟରେ ପେଟରେ ଗ୍ୟାସ୍ ସମସ୍ୟା ରୁ ମୁକ୍ତି ଦେବ ଏବଂ ଆପଣ ମଧ୍ୟ ଏହି ଜିନିଷଗୁଡ଼ିକୁ ଆପଣଙ୍କ ରୋଷେଇ ଘର ଭିତରେ ଅତି ସହଜ ରେ ପାଇବେ |

ଗୋଲମରିଚ ଖାଇବା ଦ୍ୱାରା ଗ୍ୟାସରୁ ମୁକ୍ତି ମିଳିବ-

ଯଦି ଆପଣ ଗ୍ୟାସ୍ ସମସ୍ୟା ର ପୀଡିତ, ତେବେ ଗରମ ପାଣିରେ ଘରେ ରଖାଯାଇଥିବା ଗୋଲମରିଚ ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତୁ | ଏହାକୁ ଗ୍ରାଇଣ୍ଡ୍ କରି ଗରମ ପାଣିରେ ପକାଇ ତୁରନ୍ତ ପିଅନ୍ତୁ | ଏହାକୁ ବ୍ୟବହାର କରି ଆପଣ କିଛି ମିନିଟରେ ଗ୍ୟାସରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବେ | ଗୋଲମରିଚ ଗୁଣ୍ଡରେ ମିଳୁଥିବା ଗ୍ୟାଷ୍ଟ୍ରୋ-ପ୍ରତିରକ୍ଷା ଗୁଣ ଯୋଗୁଁ ଏହା ହୋଇଥାଏ | ଯାହା ପେଟର ପାକସ୍ଥଳୀରେ ଉନ୍ନତି ଆଣି ଗ୍ୟାସ୍ ସମସ୍ୟା କୁ ଦୂର କରିଥାଏ |

ଜୁଆଣି ରେ ସେବନ ମଧ୍ୟ ଏକ ଉତ୍ତମ ପ୍ରତିକାର-


ସେହିଭଳି, ରୋଷେଇ ଘରେ ଥିବା ଜୁନି ମଧ୍ୟ ଗ୍ୟାସ୍ ପାଇଁ ଏକ ଭଲ ଔଷଧ | ଜୁନି ର ମିଳୁଥିବା ଆଣ୍ଟିମାଇକ୍ରୋବାୟଲ୍ ଏବଂ ଆଣ୍ଟିବ୍ୟାକ୍ଟେରିଆଲ୍ ଗୁଣ ଯୋଗୁଁ ଏହା ଗ୍ୟାସ୍ କୁ ବନ୍ଦ କରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥାଏ | ଗ୍ୟାସ୍ ଉତ୍ପନ ହେବା ପରେ, ଜୁଆଣି ଗୁଣ୍ଡରେ ମିଶାନ୍ତୁ ଏବଂ ଏହାର ଟାବଲେଟ୍ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରନ୍ତୁ ଏବଂ ଏହାକୁ ଦିନକୁ ଥରେ କିମ୍ବା ଦୁଇଥର ନିୟମିତ ଖାଆନ୍ତୁ | କ୍ରମାଗତ ଭାବରେ ଏହା କରି, ଆପଣ ଗ୍ୟାସ୍ ସମସ୍ୟାରୁ ସବୁଦିନ ପାଇଁ ମୁକ୍ତି ପାଇପାରିବେ |

ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ଗ୍ୟାସ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ, ହଳଦୀ ହେଉଛି ଏକ ଭଲ ଉପଶମ-

ଏଥି ସହିତ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟରୁ ଖାଇବାର ସ୍ୱାଦ ବଢାଇବା ପାଇଁ ବ୍ୟବହୃତ ହଳଦୀ ମଧ୍ୟ ଆପଣଙ୍କ ଗ୍ୟାସରୁ ମୁକ୍ତି ଦେଇପାରେ | ଉଷୁମ ପାଣିରେ ହଳଦୀ ଖାଇବା ଦ୍ୱାରା ଆପଣଙ୍କ ପେଟରେ ଫୁଲିବା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଗ୍ୟାସରୁ ଅନେକ ଆରାମ ମିଳିଥାଏ | ଏହାକୁ ଲୁଣରେ ମିଶାଇ ମଧ୍ୟ ବ୍ୟବହାର କରାଯାଇପାରେ |

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here