ଆଜିଠୁ ଟ୍ବେଣ୍ଟି-୨୦ ଟକ୍କର ଭାରତ-ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ

0
56

କାନବେରା: ହାଇସ୍କୋରିଂ ଦିନିକିଆ ଶୃଙ୍ଖଳା ପରେ ଶୁକ୍ରବାରଠାରୁ ଟ୍ବେଣ୍ଟି-୨୦ ଟକ୍କରରେ ଅବତୀର୍ଣ୍ଣ ହେବେ ଭାରତ-ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ। ଫଟାଫଟ୍ କ୍ରିକେଟ୍‌ର ଏହି ପ୍ରତୀକ୍ଷିତ ଲଢ଼େଇରେ ଉଭୟ ଦଳ ତିନିଟି ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳିବେ। କୋଭିଡ୍-୧୯ ସଙ୍କଟ ପାଇଁ ଦୀର୍ଘ ୯ ମାସ ପରେ ଖେଳିଥିବା ଏକଦିବସୀୟ ଶୃଙ୍ଖଳାକୁ ୧-୨ରେ ହାରିଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଶେଷ ମ୍ୟାଚ୍‌କୁ ଜିତି ଭାରତ ଆତ୍ମବିଶ୍ବାସର ସହ ଟି-୨୦ ଶୃଙ୍ଖଳାକୁ ଆସିଛି। ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ନିଜ ଘରୋଇ ପରିବେଶରେ ଆଉ ଏକ ଶୃଙ୍ଖଳା ଜିତିବା ଆଶାରେ ରହିଛି। ଦିନିକିଆରେ ବିକଳ୍ପର ଅଭାବ ପାଇଁ ଚିନ୍ତାରେ ଥିବା ଭାରତ ପାଖରେ କିନ୍ତୁ ଟ୍ବେଣ୍ଟି-୨୦ରେ ଭିନ୍ନ ଭିନ୍ନ ଭୂମିକା ତୁଲାଇ ପାରୁଥିବାର ବହୁ ଦକ୍ଷ ଖେଳାଳି ରହିଛନ୍ତି।

ସେପଟେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ପ୍ରାରମ୍ଭିକ ବ୍ୟାଟର୍‌ ଡେଭିଡ୍ ୱାର୍ନରଙ୍କ ସେବାରୁ ଶୃଙ୍ଖଳା ସାରା ବଞ୍ଚିତ ହେବ। ସେ ଆହତ ହୋଇ ବାଦ୍ ପଡ଼ିବା କଙ୍ଗାରୁ ଦଳ ପାଇଁ କୌଣସି ଅଦିନିଆ ଝଟ୍‌କାଠାରୁ କିଛି କମ୍ ନୁହେଁ। କାନବେରାରେ କୋହଲି ବାହିନୀ ଏବଂ କଙ୍ଗାରୁ ସେନା ମଧ୍ୟରେ ଶୁକ୍ରବାର ହେବାକୁ ଥିବା ପ୍ରଥମ ଟି-୨୦ ମୁକାବିଲା ଜିତିବା ଦଳ କିନ୍ତୁ ଶୃଙ୍ଖଳା ଜିତିବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଧିକ ରହିବ। ଦିନିକିଆ ଶୃଙ୍ଖଳା ଭଳି ଟ୍ବେଣ୍ଟି-୨୦ରେ ମଧ୍ୟ କାନବେରାରେ ଗୋଟିଏ ଏବଂ ସିଡ୍‌ନିରେ ଦୁଇଟି ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳାଯିବ। ତେବେ ଦିନିକିଆ ବିପରୀତ ଟ୍ବେଣ୍ଟି-୨୦ ସିଡ୍‌ନି ପରିବର୍ତ୍ତେ କାନବେରାରେ ଆରମ୍ଭ ହେବ।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here